W całym mieście i województwie trwają wiosenne porządki. Wiele tych prac koncentruje się na posesjach i osiedlach mieszkaniowych. Mają one na celu dalsze podnoszenie poziomu estetycznego i sanitarnego tych rejonów. Przeprowadza się renowację i zakłada nowe trawniki na około 35 hektarach, sadzi kilkaset tysięcy drzew i krzewów, buduje się i odnawia boiska sportowe, place zabaw dla dzieci, ścieżki zdrowia, maluje ławki, parkany itp. W pracach uczestniczy tej wiosny około 120 tysięcy mieszkańców, a przewidziana wartość prac wyniesie około 13 milionów złotych.
Warszawa, 27 kwietnia
„Trybuna Ludu” nr 98, 27 kwietnia 1977.
Od 18 lipca na Piastowskim Szlaku, terenie o bogatym krajobrazie i wielu cennych zabytkach wymagających rewaloryzacji i modernizacji, trwa Sztafeta Czynów Społecznych [...]. Uczestnicy sztafety wykonują prace porządkowe na drogach turystycznych, wokół obiektów — od starych grodzisk, po dworki, zajazdy, kościółki i wiatraki, a także w ośrodkach rekreacyjnych [...]. Zagospodarowany Szlak Piastowski służyć będzie turystyce, wypoczynkowi sobotnio-niedzielnemu i poznawaniu wczesnej historii państwa Piastów.
18 lipca
„Trybuna Ludu” nr 185, 8 sierpnia 1977.
Tej niedzieli w godzinach przedpołudniowych, niezbyt licznym na szczęście o tej porze podróżnym na Dworcu Wschodnim, oczy otwierały się ze zdumienia: w tunelach, halach dworcowych, na dziedzińcach — jak Wschodni długi i szeroki — uwijali się dziewczęta i chłopcy z miotłami, szczotkami, zgarniarkami, wężami, motopompami. Rzut oka na czerwony transparent rozwieszony w głównej hali: „Niedziela czynu młodzieży” — wyjaśnia sprawę. [...] „Nowe oblicze” zyskują tablice informacyjne, znowu są białe drewniane listwy w tunelach. Jeśli już młodzi kolejarze wezmą się za robotę, jest ona wykonana naprawdę na medal.
Warszawa, 25 marca
„Sztandar Młodych” nr 72, 26 marca 1979.